czwartek, 30 lipca 2015

PLANETA ZIEMIA SUPERNAUKA Wilga

Seria składająca się z niezwykłych przewodników odkrywających tajemnice nauki, techniki i przyrody naszej planety. Książki pełne są zachwycających fotografii i rysunków oraz zaskakujących faktów i ciekawostek. Krótkie, przystępnie napisane teksty ułatwią młodym czytelnikom zrozumienie zagadnień. Do każdej książki dołączony jest trójwymiarowy model do samodzielnego złożenia, np. globus, model kolejki górskiej.

PLANETA ZIEMIA SUPERNAUKA

Cudowna broda szacha MUZA

Anna Świrszczyńska
ilustr. Jan Lenica
Wydawnictwo Muza


Trudno uwierzyć, że ta piękna książka – edytorska perełka – miała tylko jedno wydanie i to 56 lat temu! Zilustrował ją brawurowo sam mistrz polskiego plakatu Jan Lenica, a wierszowane bajki napisała Anna Świrszczyńska, pisarka, poetka, dramatopisarka, której 30. rocznicę śmierci obchodzimy w bieżącym roku. Anna Świrszczyńska zostawiła bogatą spuściznę literacką przeznaczoną dla młodego czytelnika. Znane są także jej sztuki sceniczne dla tego odbiorcy, m.in. "Tygrys tańczy dla Szu-Hin" (sztuka grana też pod tytułami "Bajka chińska" lub "Dziewczynka z ryżowych pól").
W omawianej książce zawarto cztery teksty: "Dziwny tygrys" (o tym, jak trudno być innym), "O chciwym Ahmedzie" (o tym, że chciwość nie popłaca), "Przygody ananasa" (jak pewien ananas po wielu przygodach trafił na rodzinną ucztę) oraz tytułowa "Cudowna broda szacha" (o tym, że często przywiązujemy się do czegoś, co wcale nie jest dla nas ważne).
Wszystkie bajki mają egzotyczny klimat i melodyjną, wartką, rytmiczną formę. Dzięki powtórzeniom, zmianom metrum, onomatopejom, krótkim zdaniom wykrzyknikowym, bezpośrednim zwrotom do czytelnika, teksty mają charakter bardzo dynamiczny, aktywizujący słuchacza. Nie sposób się przy niej nudzić. No i – powiedzmy raz jeszcze – jest arcydziełem dobrego smaku.
Książka uzyskała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Promocja literatury i czytelnictwa".

Podróż smokiem Diplodokiem

Tadeusz Baranowski
Wydawnictwo Ongrys


Czwarte wydanie klasycznego i kultowego komiksu Tadeusza Baranowskiego. Pamiętają go rodzice, teraz bohatera poznają ich dzieci.

Miała baba koguta...Najpiękniejsze piosenki dla dzieci EGMONT

  • Seria wydawnicza Śpiewnik rodzinny  
  • Liczba stron 80
  • Wiek dzieci 3-7 lat 
Miała baba koguta...Najpiękniejsze piosenki dla dzieci
Miała baba koguta… to zbiór ponadczasowych piosenek, które każde dziecko powinno poznać. Klasyczne teksty zostały pięknie zilustrowane i dodatkowo uzupełnione prostym zapisem nutowym – z myślą o dzieciach, które nie tylko śpiewają, ale też grają. Korzystanie ze śpiewnika ułatwia specjalna oprawa na spirali.

Koszmarna dwójka EGMONT

Autor:
Koszmarna dwójka - Barnett Mac, John Jory
Miles Murphy miał wszystko: dom nad brzegiem oceanu, dwójkę najlepszych kumpli i co najważniejsze, nieskazitelną reputację najlepszego kawalarza w miasteczku.
Trudno więc się dziwić, że przeprowadzka do Doliny Ospałej, sennego miasteczka dumnego jedynie ze swoich krów, nie wzbudza w nim entuzjazmu. Zwłaszcza, że w miasteczku grasuje już jeden kawalarz, na domiar złego doskonały. Aby odebrać mu tytuł, Miles będzie musiał się wspiąć na wyżyny kawalarskiej sztuki.
Koszmarnie zabawna seria o wpasowywaniu się, byciu sławnym i o znajdowaniu przyjaciół tam, gdzie nie było na to szans. Aha, i o krowach.

Czarownica w wielkim mieście SKRZAT

Czarownica w wielkim mieście - Urbańska Agnieszka

Czy można zaprzyjaźnić się z czarownicą? Ależ oczywiście! Z taką jak Tola − na pewno! To czarownica w stu procentach, choć nie ma haczykowatego nosa, nie podpiera się sękatą laską, a na jej ramieniu nie siedzi czarny kot. No i nie jest zła. Co to, to nie.
Jeśli chcesz wiedzieć, za pomocą jakich czarów sprawiła, że jej sąsiad Grześ wreszcie zaczął się uśmiechać, plac zabaw wyładniał i zrobił się kolorowy, a zbój Kostas Ponuras przestał być smutny, sięgnij po tę książkę. Przekonasz się, że czarować można także słowem. Zazwyczaj wystarczy kilka słów, a czasem nawet jedno słówko…

Ilustrator:


wiek 5-8

poniedziałek, 27 lipca 2015

„Arcypalce" Dwie Siostry

Własne palce i tusz lub farba - to wszystko, czego potrzebujesz, by tworzyć!

Odkryj magię odcisków palców i zrób z nich cały świat. Zwierzęta i rośliny, kosmitów i dinozaury, budowle i flagi, litery i wzorki. Wycinaj szablony, rozdmuchuj tusz i poznawaj inne techniki, dzięki którym zrobisz z odcisków jeszcze więcej rzeczy!

Autorka popularnego „Zróbmy sobie arcydziełko" powraca z nową książką.
Czas na zabawę w arcypalce!

Marion Deuchars (ur. 1964) - brytyjska graficzka, ilustratorka i autorka książek. Absolwentka Royal College of Art w Londynie. Znakiem rozpoznawczym jej stylu graficznego jest charakterystyczne ręczne pismo. Jako ilustratorka współpracowała m.in. z „Guardianem". Szczególną popularność przyniosły jej interaktywne książki-szkicowniki inspirujące do działań plastycznych i twórczego myślenia. W Polsce dotychczas ukazała się jedna z nich: „Zróbmy sobie arcydziełko".

Arcypalce

Marion Deuchars
„Arcypalce"
Wydawnictwo Dwie Siostry
Przedział wiekowy: 5+

Dzieci pana Astronoma - Literatura

Dzieci pana Astronoma

Dzieci pana Astronoma
Wanda Chotomska
il. Marta Kurczewska
wyd. Literatura
wiek: 5+

Słowa do rzeczy

Słowa do rzeczy

Słowa do rzeczy
Ewelina Lasota, Dorota Majkowska-Szajer
Il. Monika Grubizna
Wyd. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Sugerowany wiek: 7+


Którędy do gwiazd? Anna Czerwińska-Rydel - Muchomor

Którędy do gwiazd

Biografia pierwszej kobiety - astronom, Elżbiety Heweliusz, która w czasach, kiedy kobiety zajmowały się domem i dziećmi, pracowała naukowo badając gwiazdy wraz ze swym mężem , Janem Heweliuszem. Tekst znanej autorki książek biograficznych dla młodzieży, Anny Czerwińskiej Rydel niesztampowo zilustrowany przez Martę Ignerską. Dzięki jej niezwykłemu projektowi graficznego książka posiada podwójną narrację - ta sama historia opowiedziana jest dwa razy , najpierw tekstem , potem obrazem.