środa, 31 października 2012

Fantastyczna seria do kieszonki. Maks, Zizi i Kapsel - Media Rodzina

Maks, Zizi i Kapsel przyjaźnią się od pierwszej klasy. Mieszkają na tym samym osiedlu. Zizi (czyli Zosia) lubi komiksy i zwierzęta futerkowe, Kapsel (czyli Kacper) marzy o lataniu i uwielbia ciasteczka, a z Maksem… wszystko jest możliwe. Urodził się i siedem lat mieszkał w Peru, gdzie nauczył się wielu dziwnych rzeczy. W wolnych chwilach konstruuje roboty. We własnym laboratorium!

Nie trzeba dodawać, że przyjaciołom zdarzają się niesamowite przygody. Jest fantastycznie i zabawnie.

autor: Anita Głowińska
ilustracje Anita Głowińska
ilość stron: 96
Media Rodzina

Po drugiej stronie kałuży

http://mediarodzina.pl/zasoby/images/big/fantastyczna_seria_po_drugiej_stronie_kaluzy_100001.jpg

Wielki dramat Zizi

 

Nie ma Tusionka

Najciekawsze mity greckie - Media Rodzina

Historie opowiedziane w tej książce wydarzyły się bardzo dawno temu, kiedy w Grecji, na górze Olimp żyli jeszcze bogowie. Dlatego żaden człowiek nie śmiał zdobyć szczytu tej góry. Bogowie już od dawna nie mieszkają na Olimpie. Dokąd odeszli? Nie wiadomo. W owych czasach oprócz bogów byli też półbogowie i bohaterowie, istniały potwory i postacie baśniowe. O nich wszystkich opowiada ta książka.

autor: Dimiter Inkiow
ilustracje Wilfried Gebhard
przekład: Anna Gamroth
ilość stron: 130

http://mediarodzina.pl/zasoby/images/big/najciekawsze_mity_greckie01.jpg

seria o Pettsonie i Findusie - Media Rodzina

Sven Nordqvist napisał książki o mieszkającym na wsi starszym panu i jego kocie. Podbiły one serca milionów dzieci. Pomysłowego, choć gderliwego Pettsona i ciekawskiego Findusa darzą sympatią także ich rodzice. W małym, idyllicznym i bezpiecznym świecie obu przyjaciół spotyka mnóstwo oddziałujących na wyobraźnię, wspaniale i szczegółowo ilustrowanych przygód i niespodzianek, a wszystkie problemy znajdują rozwiązanie. Sven Nordqvist jest zarówno pisarzem, jak i ilustratorem, a z wykształcenia - architektem. W Niemczech nie trzeba go przedstawiać; jest jednym z najlepiej sprzedających się autorów dla dzieci. Także w krajach skandynawskich jego książki i audiobooki biją rekordy sprzedaży, a zapotrzebowanie na kolejne wydania rosną. Siedem książek Svena zostało przetłumaczonych już na 15 języków. Sven Norqvist zdobył wiele literackich nagród i jest jednym z 18 członków Szwedzkiej Akademii Książek dla Dzieci. Sven (jeszcze całkiem do niedawna) mieszkał z rodziną w domu na wsi, z drewutnią, kurnikiem i wszystkimi elementami znanymi z jego książek na własnym podwórku. A on sam niewiele różni się od starego Pettsona.


Książki

Tort urodzinowy





Rwetes w ogrodzie


Goście na Boże Narodzenie


Minuta koguta




Biedny Pettson




Pettson na biwaku


Niezwykły Święty Mikołaj




Kiedy mały Findus się zgubił




Polowanie na lisa

Findus się wyprowadza



Audiobook
Pettson i Findus

lektor: Jerzy Stuhr
czas nagrania: 1 godzina 29 minut
Pettson i Findus to całkiem nietypowa para przyjaciół. Pettson jest spokojnym i zrównoważonym staruszkiem, Findus to jego kot, ale niezwykły - bo gadający, a w dodatku bardzo ciekawski! I choć mają całkiem różne cechy charakteru, nie potrafią jednak żyć bez siebie. Mieszkają razem na wsi, w małym gospodarstwie, gdzie zabawnych przygód zawsze trafia im się co niemiara!
Nikt nie potrafi podkreślić niuansów pisarstwa Svena Nordqvista lepiej od Jerzego Stuhra, w którego interpretacji usłyszymy cztery pierwsze części serii:

- Kiedy mały Findus sie zgubił,
- Tort urodzinowy,
- Rwetes w ogrodzie,
- Polowanie na lisa 

Rok z Findusem

Eva-Lena Larsson Kennert Danielsson
ilustr. Sven Nordqvist
Sympatyczny kot Findus zaprasza do wspólnej zabawy wszystkich ciekawskich - dzieci i dorosłych - i pokazuje, jak można zrobić coś z niczego. Findus nie potrafi usiedzieć bezczynnie, kiedy tyle ciekawych rzeczy dzieje się dookoła! I to każdego dnia, o każdej porze roku – wystarczy tylko się rozejrzeć. Można znaleźć nowe zastosowanie dla choinki, zbudować domek z patyczków po lodach, hodować kiełki, poznawać ptaki, dżdżownice i inne robaczki, budować deszczomierz czy rękaw wiatrowy...
Niezwykła książka, wspaniała zabawa i przygoda dla dzieci 5+.

Mysi domek Sam i Julia - Media Rodzina

Przetłumaczona na wiele języków, niezwykła książka dla dzieci.
Autorka wykonała postacie oraz drobiazgową makietę tytułowego domu myszy. To licząca ponad sto pokoików konstrukcja! Ma też schodki, korytarzyki, a wnętrza mieszkalne zostały wyposażone w mnóstwo potrzebnych sprzętów. Nie zabrakło też zapasów na zimę…
Karina Schaapman dopisała do tego ciekawą historyjkę i powstała książka, od której trudno oderwać oczy.

autor: Karina Schaapman
ilustracje Karina Schaapman
przekład: Jadwiga Jędryas
ilość stron: 60

http://mediarodzina.pl/zasoby/images/big/mysi_domek01.jpg

Opowiadania bożonarodzeniowe - Media Rodzina

Nowele zebrane w niniejszym tomie to wybór najpiękniejszych i najciekawszych opowiadań o świętach autorstwa klasyków literatury pięknej – Andersena, Bułhakowa, Londona, Puszkina czy Tołstoja.

Znajdziemy wśród nich zarówno tytuły znane, jak na przykład Dziewczynkę z zapałkami, ale też i opowieści, które dotąd w Polsce się ukazywały się rzadko lub w ogóle – na przykład Ślady Karela Čapka czy Święta noc Adalberta Stiftera.

ilustracje Zuzana Bočkayová-Bruncková Jitka Némečková Jindřich Čapek
przekład: Zygmunt Glinka
ilość stron: 480

http://mediarodzina.pl/zasoby/images/big/opowiadania_bozonarodzeniowe01.jpg

poniedziałek, 29 października 2012

Superwakacje z szaloną babcią - Czarna Owieczka

Elin Lindell
przeł. Olga Orzeł-Wargskog
wyd. Czarna Owieczka, 2012
Ilość stron: 112
Wiek: 6+

Wakacje pełne przygód. Superwakacje z szaloną babcią to przezabawna i pełna niespodzianek książka do czytania zarówno z rodzicami, jak i samodzielnie.

Iris niespecjalnie cieszy się na nadchodzące wakacje. Ma je spędzić razem z babcią, która jest bardzo smutna po śmierci dziadka. Iris wolałaby wyjechać gdzieś nad morze tak jak jej przyjaciółka, ale tata twierdzi, że powinna pojechać do babci. Jedzie więc, ale bez przekonania. To, co się im przydarzy jest tak niezwykłe, że nawet w najśmielszych marzeniach  nie mogłaby sobie tego wyobrazić. Podczas tych jednych wakacji przeżyje tyle przygód, ile większość ludzi przez całe swoje życie!
Koniecznie przeczytajcie! (6-9 lat)






Nussi i coś więcej - Format


Tekst: Marek Bieńczyk
Ilustracje: Adam Wójcicki
Rok wydania: 2012
wydawnictwo : Format
Format: 195×255 mm
Liczba stron: 40
Oprawa twarda
Wiek: 6+
A to niespodzianka! Oto znany pisarz, historyk literatury i tłumacz – Marek Bieńczyk – napisał książkę dla dzieci. Ta pełna humoru opowieść o króliku, który do życia w Lesie wnosi ducha Miasta, a wraz z nim powiew nowoczesności i nowe trendy, to z jednej strony dobra rozrywka, z drugiej strony – punkt wyjścia do stawiania pytań o sensowność ulegania modom i pogoni za tym, co nowe i atrakcyjne, o tożsamość, o tolerancję i, wreszcie, o prawdziwą przyjaźń. Rzecz do lektury „na raz”, ale za to wiele razy.

Za ilustracje do książki Nussi i coś więcej Adam Wójcicki otrzymał nagrodę główną wydawnictwa FORMAT w 3. edycji konkursu Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.


ZACZAROWANE KÓŁKO MISIA USZATKA

Czesław Janczarski

 Wydawnictwo W.A.B.

oprawa: twarda
format: 19 x 25,5 cm
liczba stron: 80
ilustracje: rysunki kolorowe, Zbigniew Rychlicki

„Ranek był wesoły i jasny. Powietrze pachniało koniczyną, rumiankiem i miętą".
W Zwierzątkowie zawsze jest wesoło. Mieszka tu Miś Uszatek ze swoimi przyjaciółmi.
Właśnie świętują Nowy Rok. Z tej okazji Miś otrzymuje prezent - zaczarowane kółko. Dzięki niemu będzie mógł podróżować po całym świecie! Bo kółko przeniesie go, gdzie tylko będzie chciał. Uszatek wypowiada więc zaklęcie, bierze kółko w łapkę i... tafia do kraju Eskimosów. Tam poznaje swojego krewnego - białego niedźwiedzia, który wcale nie jest dobrym misiem. Nie pozwala innym jeść ryb. Miś będzie musiał z nim poważnie porozmawiać. A to dopiero początek przygód i podróży. Pewnego dnia zdarza się jednak nieszczęście - zaczarowane kółko wpada do wody. Jak zakończy się akcja ratowania magicznego podarunku?
Pełna wdzięku opowieść o marzeniach, rzeczach możliwych i niemożliwych, i o tym, że radość jest najpełniejsza, kiedy przeżywa się ją z przyjaciółmi.

  

Audiobook: 1CD


Czyta: Michał Piela
Czas nagrania: 1 godz.
Treść: pełna

Producent: Biblioteka Akustyczna

 
Zaczarowane kółko Misia Uszatka  to jedna z wielu powieści dla dzieci autorstwa Czesława Janczarskiego, autora takich książek jak: Jak Wojtek został strażakiem, Przedszkole na Kole, Ślady, Wesoły Florek, Świerszczykowe nutki, Kopciuszek, Kto w lesie mieszka, Gdzie mieszka bajeczka, O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, Mieszkanie Hani.
W Zaczarowanym Kółku Misia Uszatka, ukazującym się teraz w formacie audiobooka w interpretacji Michała Pieli, autor ukazuje losy tytułowego misia, który na Nowy Rok dostaje od przyjaciół ze Zwierzątkowa nietypowy prezent — zaczarowane kółko. Wystarczy tylko, że ktoś, kto trzyma je w ręku, wypowie zaklęcie, a natychmiast przeniesie się w zupełnie inne miejsce. Uszatek od razu zaklęcie wypróbowuje i trafia do kraju Eskimosów, gdzie spotyka swojego dalekiego krewnego, niedźwiedzia polarnego, który niekoniecznie okaże się dobrym misiem…


TAJEMNICE POCZĄTKU. MITY O STWORZENIU ŚWIATA - Literatura

Autor: Anna Onichimowska
Ilustrator: Marianna Jagoda-Mioduszewska, Magdalena Kozieł-Nowak, Ewa Poklewska-Koziełło
ISBN: 978-83-7672-072-2
Oprawa: Oprawa twarda
Ilość stron: 160
Kategoria wiekowa: 7+

Wszystkie kultury mają swoje mity o stworzeniu świata. Sięgając do mitologii powszechnie znanych, jak i przekazów małych plemion indiańskich czy afrykańskich, autorka opisała te, które wydały się jej najpiękniejsze. Książka opracowana przez trzech ilustratorów.


ZEUS & SPÓŁKA. MITY DLA DZIECI - Literatura

MITY DLA DZIECI
ZEUS&SPÓŁKA
 
Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator: Ewa Poklewska-Koziełło
Oprawa: Oprawa twarda
Ilość stron: ok. 100
Kategoria wiekowa: 7+


Mity dla dzieci Grzegorza Kasdepke to lektura wprowadzająca najmłodszych czytelników w świat starożytnej Grecji, rozwijająca wyobraźnię dziecka, oryginalna i niezwykle interesująca.
Kasdepke przedstawia dzieciom, w sposób niezwykle barwny i przystępny, Olimp – siedzibę bogów greckich, pełną przepychu i uczt, a także Grecję zwykłych śmiertelników, zamieszkiwaną przez ludzi oraz liczne nimfy, centaury i mityczne potwory.
Mity uczą, ale i bawią, dzięki niebanalnemu poczuciu humoru autora.




Choć bohaterowie i ich przygody są ci sami – mity Grzegorza Kasdepke są absolutnie nowatorskie. Napisane współczesnym językiem (i ze współczesnym podejściem do rozmaitych sytuacji), pełne dowcipu i ciepłej refleksji. Drugi tom Mitów dla dzieci opowiada między innymi o dobrym Prometeuszu,  nierozważnej Pandorze, pięknej Afrodycie, łobuziaku Hermesie i wielu innych.


audiobook

Śliczna i mądra czyli Atena 
Czyta: Grażyna Barszczewska.

Czas nagrania: 1 godzina 6 minut.

 
Złoto i uszy króla Midasa
Nasz przyjaciel Prometeusz

Najpiękniejsze mity greckie - Media Rodzina

Książka
Autor: Dimiter Inkiow
stron 168
format 185 x 240 mm
oprawa twarda 
Amor i Psyche, Parys i trzy boginie, Cyklop Polifem, Argonauci to tylko niektórzy bohaterowie tej wspaniale napisanej książki. Okazuje się, że mity napisane na nowo, barwnym, pełnym humoru językiem, zrozumiałym dla współczesnych dzieci, mogą świat mitologii uczynić niezwykle atrakcyjnym. Pomaga w tym także poczucie humoru autora i ilustratora. Dimiter Inkiow od dłuższego czasu z powodzeniem popularyzuje na rynku niemieckim mity z całego świata. Polskim czytelnikom znany jest jako autor zalecanej przez fundację Cała Polska czyta dzieciom książeczki "Ja i moja siostra Klara".
Audiobook - wydanie audio MP3

Czyta Piotr Fronczewski

Najsłynniejsze mity greckie - tym razem adresowane do najmłodszych czytelników, spisał je bowiem ceniony twórca literatury dziecięcej Dimiter Inkiow. Interpretacja Piotra Fronczewskiego jest tak zajmująca, że wprost nie można oderwać się od słuchania!

Czas nagrania 3 godz.

KSIĘŻNICZKA KORONKA I KSIĄŻĘ HAFCIK - Literatura

Autor: Liliana Bardijewska
Ilustrator: Ewa Kozyra-Pawlak
ISBN: 978-83-7672-199-6
Oprawa: Oprawa twarda
Ilość stron: 36
Kategoria wiekowa: 3+


To bajka o miłości, nienawiści i tolerancji napisana rytmizowaną prozą. Sąsiadujące ze sobą królestwa kolorowych haftów i białych koronek to ogień i woda, tęcza i biel, tropik i mróz. Różnią się wszystkim, toteż nienawidzą się ich władczynie – Barwinessa i Biellissima, toczące ze sobą nieustającą wojnę. Piękno różnic potrafią natomiast docenić ich dzieci – tęczowy książę Hafcik bez pamięci zakochuje się w śnieżnobiałej księżniczce Koronce. Czy miłość młodych skruszy graniczne mury i wzruszy zimne serca matek? 


Karampuk - BUKA

seria: Mądre bajki
  • autor: Ludwik Jerzy Kern 
  • czyta: Artur Barciś
  • muzyka: Astor Piazzolla
  • projekt graficzny i ilustracje: Joanna Gwis
  • czas: 3:47:59 (4CD)
  • 5+

Karampuk to pełna humoru opowieść o króliku, który urodził się w cylindrze sławnego na całą kulę ziemską magika - Miguela Campinello de la Vare Zapassasa. Zabawne przygody „uczłowieczonego” królika i jego „matkoojca” magika Zapassasa pokazują zderzenie dwóch pozornie różnych światów – świata dzieci i świata dorosłych, zmuszonych poprzez sytuację do porozumienia i kompromisu. Pomiędzy królikiem i magikiem, z początku wrogo nastawionym do dziwacznego zwierzaka, rodzi się powoli emocjonalna więź.
Artur Barciś wspaniale interpretuje tekst książki, w zabawny sposób kontrastując bohaterów historii. Słyszymy go w roli dociekliwego królika, zniecierpliwionego magika, zrozpaczonej pani Zapassasowej, rudzielca w trawiastej marynarce, paniusi w kapeluszu z piórkiem, gadającej papugi i w wielu innych komicznych rolach. Charakter tekstu podkreśla dodatkowo muzyka Astora Piazzoli, będąca raz przewrotnym komentarzem, innym znów razem elementem budującym klimat i nastrój opowieści, odwołującym się wprost do emocji słuchacza.
Dźwiękowe wydanie Karampuka jest doskonałą formą pobudzenia inteligencji i wyobraźni młodego odbiorcy, zachętą do obcowania z literaturą i samodzielnego sięgania po książkę.

Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki - BUKA

seria: Mądre bajki
  • autor tekstu: Danuta Wawiłow
  • czytają: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Edyta Jungowska
  • muzyka (kompozycja, aranżacja, realizacja): Maciej Mulawa 
  • projekt graficzny i ilustracje: Joanna Gwis 
  • CD + książeczka z ilustracjami i miejscem na własne rysunki
  • czas: 49:45
  • wiek 3+
Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki to najpiękniejsze wiersze Danuty Wawiłow, które wspaniale zinterpretowali Jerzy i Maciej Stuhr oraz Edyta Jungowska.
Można tu znaleźć prześmieszną opowieść o poszukiwaniu zaginionych daktyli, dowiedzieć się jak cesarz pije herbatę, zamyślić być może nad nie wiem kim, by w końcu usnąć w towarzystwie tajemniczych Rupaków...
Wędrówce w świat baśni towarzyszy wyjątkowa muzyka, która ilustruje nastrój wierszy  i wspaniale podąża za ich aktorskimi interpretacjami. Kompozytor przedstawia dzieciom różnorodne style muzyczne począwszy od impresjonizmu (Trójkątna Bajka), poprzez ragtime (Babcia i Pudel), lekkie formy klasyczne (Kajtek Bez Majtek), blues (Daktyle), aż po muzykę elektro-akustyczną (Wiatr) i etniczną (Księżycowy Wierszyk).
Ta płyta to świetna okazja do śmiechu, radości i refleksji, okazja do dziecięcej recytacji a być może i zachęta
do muzycznych poszukiwań zarówno dzieci jak i rodziców. 


Nosorożce w dorożce i inne wiersze - BUKA

seria: Mądre bajki
  • autor: Ludwik Jerzy Kern
  • czytają: Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora
  • muzyka: Maciej Mulawa
  • projekt graficzny i ilustracje: Grażka Lange
  • CD + książeczka
  • wiek: 3+
  • czas:53:26
Jak opisać zawartość płyty pełnej stonóżek, nosorożców, kotów, ptactwa i dziwaków różnej maści? Błahostki z puentą... Zabawa językiem w mistrzowskim wydaniu... Do tego ciepłe głosy Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory oraz dźwięki pobudzające wyobraźnię, które sprawiają, że możemy w pełni docenić fantazję, humor, brzmienie, rytm. Między wersami swoich utworów Ludwik Jerzy Kern puszcza do nas oko. Jaka to radość, gdy dzieciństwo upływa do rymu z takimi wierszykami! Jaka to radość, gdy nie rozstajemy się z nimi przez całe życie.


Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

seria: Mistrzowie wyobraźni
  • Autor: Anna Czerwińska - Rydel
  • Czyta: Jan Englert
  • Opracowanie graficzne: Grażka Lange
  • muzyka: Adam Jarzębski, Marcin Mielczewski, B.K.Przybylski
  • 2CD+ słownik astronoma
  • Wiek 6+
  • czas: 80:45
Byłeś kiedyś w dostrzegalni? Korzystałeś z oktantu? A może wiesz, co oznacza magiczna nazwa Cynozura? Jeśli nie, to najwyższy czas na spotkanie z Janem Heweliuszem – badaczem tajemnic kosmosu, zafascynowanym niebem uczonym, który wolał je nawet od wybornego piwa z browaru swojego ojca. Król Jan Kazimierz nazwał go królem astronomii, ale mało kto wie, że jako dziecko Heweliusz chciał wejść po drabinie na księżyc, a jego ulubieńcem była gadająca papuga! Te i wiele innych fascynujących wiadomości o Janie Heweliuszu znajdziesz w pierwszej części serii "Mistrzowie wyobraźni".

Posłuchajcie bajeczki

seria: Mądre bajki
  • autor: Czesław Janczarski
  • czyta: Magdalena Zawadzka
  • muzyka: Wojciech Błażejczy
  • projekt graficzny: Natalia Baranowska
  • wiek: 2
  • CD + książeczka z rysunkami
Czy ktoś z was widział Tygrysa o Złotym Sercu, który żywił się trawą i korzonkami ziół? A Zajączka, który miał odwagę stawić czoło groźnemu Wilkowi? Posłuchajcie niezwykłych historii o przyjaźni, co trwa dłużej niż bajka, o odwadze, współczuciu i zaufaniu… Posłuchajcie bajeczki...
Na płycie znajdziecie 5 opowiadań Czesława Janczarskiego dla najmłodszych dzieci:
1. Strzelba Zajączka
2. Awantura w kinie
3. Bajka o Koguciku - Wędrowniku i przemądrym Lisie
4. Bieg z przeszkodami
5. Tygrys o Złotym Sercu

Płycie towarzyszy książeczka z rysunkami. Bajkowych bohaterów przepięknie zilustrowała Natalia Baranowska.

Świerszczykowe nutki - BUKA

seria: Mądre bajki
autor: Czesław Janczarski
czytają: Magdalena Zawadzka, Maciej Stuhr
muzyka: Wojciech Błażejczyk
opracowanie graficzne:  Natalia Baranowska
wiek: 2+
czas: 50:55
 
Wiersze Czesława Janczarskiego zapraszają dzieci do wspólnego odkrywania. Sceną niezwykłych przygód i zjawisk jest najbliższe otoczenie - dom, droga, łąka, las, podwórko… Główna bohaterka to przyroda. Dzięki interpretacji znakomitych aktorów oraz pełnej barw muzyce możemy uruchomić wyobraźnię i usłyszeć szum wiatru, plusk strumyka, ptasie trele, krople deszczu na trawie, trzepot skrzydeł motyla. Sielski świat z babuleńką i jej niesfornym koziołkiem staje przed nami otworem.

Był sobie król - BUKA

seria: Mądre bajki
  • autorzy: Danuta Wawiłow, Oleg Usenko, Wiera Badalska, Jerzy Harasymowicz
  • czyta:  Jerzy Stuhr
  • muzyka: Maciej Mulawa, Wojciech Błażejczyk
  • projekt graficzny i ilustracje: Natalia Baranowska
  • wiek: 3+
Utwory znajdujące się na płycie:
1.     Danuta Wawiłow, Oleg Usenko - Bajka o królewiczu, kalejdoskopach i babie
2.     Wiera Badalska - Ballada o kapryśnej królewnie 
3.     Danuta Wawiłow, Oleg Usenko - Bajka o stu królach Lulach 
4.     Jerzy Harasymowicz - Bajka o królewnie, co spać nie chciała 
5.     Wiera Badalska - Ballada o królewiczu Dąsalu Wąsatym 
Buka proponuje najmłodszym przezabawne historyjki z morałem. Słuchając ich, poznajemy gamę ciekawych charakterów, które jakże często spotykamy na co dzień : królewicza Dąsala, Błażka Wesołka, kapryśną królewnę, króla Lula Doskonałego. To właśnie od nich dzieci mogą się nauczyć, jaka jest siła uśmiechu, jak być dobrym przyjacielem i co zrobić, aby  nigdy nie wstać lewą nogą. Bajki w interpretacji Jerzego Stuhra, wzbogacone porywającą oprawą muzyczną młodych kompozytorów to najmilsza lekcja i przygoda, która nigdy się nie znudzi.
Do płyty dołączony jest plakat - drzewko, na którym ukrytych jest mnóstwo bajkowych postaci, do odszukania i pokolorowania.

W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej - Curie - BUKA

seria: Mistrzowie wyobraźni

  • Autor: Anna Czerwińska - Rydel
  • Czyta: Anna Dymna
  • Opracowanie graficzne: Grażka Lange
  • muzyka: Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski
  • 2CD+ książeczka
  • Wiek 8+
  • czas: 151 minut

  • Czy Maria Skłodowska-Curie miała w szkole same piątki? Kim był Lancet i co oznaczał metalowy pierścień założony na nos kamiennego lwa? Czego nauczyła się Marysia na Tajnym Uniwersytecie Latającym i dlaczego zamiast egzotycznej podróży poślubnej wolała rajd rowerowy po francuskiej wsi? To tylko początek zagadek, których rozwiązanie znajdziecie w drugiej części serii „Mistrzowie wyobraźni”, niezwykłej opowieści o najwybitniejszej polskiej uczonej – Marii Skłodowskiej-Curie, pierwszej kobiecie dwukrotnie uhonorowanej nagrodą Nobla, której odkrycia zna cały świat.
    Buka proponuje Państwu kolejną publikację z serii wydawniczej Mistrzowie wyobraźni. Kto to taki? Wszyscy ci, którzy potrafili zaczarować codzienność i dzięki swojej pasji zdobywać, odkrywać i tworzyć rzeczy, o których nie śniło się filozofom.
    W tej niezwykłej podróży odwiedzicie ulicę Korzenną w Gdańsku, gdzie zobaczycie przy pracy Jana Heweliusza, podążycie śladem muzyki Fryderyka Szopena, przyjrzycie się życiu niezwykłej Marii Skłodowskiej Curie i wielu innym, którzy dzięki swej pasji zapisali się na kartach historii złotymi zgłoskami.
    Seria "Mistrzowie wyobraźni" przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki.
    Niech te niezwykłe historie staną się okazją do odkrywania talentów, rozwijania pasji i otwierania się na świat, w którym wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Wrota do krainy wyobraźni właśnie się otwierają.

    Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku - BUKA

    seria: Mistrzowie wyobraźni



  • Autor: Anna Czerwińska - Rydel
  • Czyta: Henryk Talar
  • Opracowanie graficzne: Grażka Lange
  • muzyka: Bester Quartet
  • 4CD+ książeczka
  • Wiek 8+
  • czas: 4h52'


  • Czy Janusz Korczak potrafił czarować? Czym najchętniej bawił się w dzieciństwie?  Dlaczego codziennie sprawdzał w lustrze, czy jego nos jest na właściwym miejscu? Kogo nazywał luks-torpedą, huraganem i ekstra-gamoniem? Kiedy przypadał Dzień Brudasa i Imieniny Kuchni? Za co można było otrzymać „pocztówkę tygrysa”? Kto mógł zostać „Królem dzieci”? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z życiem Janusza Korczaka – wychowawcy, nauczyciela, pedagoga i pisarza, który jak nikt na świecie kochał i rozumiał dzieci, znajdziesz w trzeciej części serii MISTRZOWIE WYOBRAŹNI.
    Buka proponuje Państwu kolejną publikację z serii wydawniczej Mistrzowie wyobraźni. Kto to taki? Wszyscy ci, którzy potrafili zaczarować codzienność i dzięki swojej pasji zdobywać, odkrywać i tworzyć rzeczy, o których nie śniło się filozofom.
    W tej niezwykłej podróży odwiedzicie ulicę Korzenną w Gdańsku, gdzie zobaczycie przy pracy Jana Heweliusza, podążycie śladem muzyki Fryderyka Szopena, przyjrzycie się życiu niezwykłej Marii Skłodowskiej Curie i wielu innym, którzy dzięki swej pasji zapisali się na kartach historii złotymi zgłoskami.
    Seria "Mistrzowie wyobraźni" przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki.
    Niech te niezwykłe historie staną się okazją do odkrywania talentów, rozwijania pasji i otwierania się na świat, w którym wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Wrota do krainy wyobraźni właśnie się otwierają.

    Mały Książę - BUKA

    seria: Mądre bajki
    Wyróżnienie w IV edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku (2006)
    wiek: 7+ 
    • autor tekstu: Antoine de Saint-Exupéry
    • czyta: Wiktor Zborowski
    • muzyka: Szabolcs Esztényi w wykonaniu kompozytora (fortepian)
    • projekt graficzny i ilustracje: Joanna Gwis
    • 2-płytowy album + książeczka rozkładana w formie plakatu
    O muzyce:
    W muzyce do „Małego Księcia” kompozytor  wykorzystuje możliwości  brzmieniowe fortepianu w sposób totalny, stosując obok konwencjonalnej gry na instrumencie jego preparację. Dźwięk wydobywany jest więc nie tylko w tradycyjny sposób za pomocą klawiszy, lecz również z wnętrza instrumentu, z wykorzystaniem strun oraz obudowy. Naturalna barwa fortepianu jest w różny sposób przekształcana. Kompozytor uzyskuje w ten sposób interesujące efekty kolorystyczno - brzmieniowe oraz przestrzenne, dzięki czemu warstwa muzyczna doskonale harmonizuje z tekstem literackim w interpretacji Wiktora Zborowskiego, podkreślając jego charakter i nastrój.

    Mity greckie - BUKA

    Opowieści z zaczarowanego lasu

    W serii ukażą się następujące mity:

    1. Dziecięcy raj
    2. Głowa Meduzy
    3. Złotodajna moc
    4. Trzy złote jabłka
    5. Cudowny dzban
    6. Chimera
      
    • autor: Nathaniel Hawthorne
    • czyta: Krzysztof Tyniec
    • muzyka: Maciej Rychły (Kwartet Jorgi)
    • ilustracje: Józef Wilkoń
    • książka + CD
    • wiek: 5+
    •  Dziecięcy raj
      Dziecięcy raj otwiera nową serię naszego wydawnictwa - Mity greckie (książka + CD). Pełną tajemnicy historię puszki Pandory przeczytał Krzysztof Tyniec, namalował Józef Wilkoń, a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi zilustrował ją muzycznie. Śledząc losy Pandory i Epimeteusza odkrywamy, czym jest niezaspokojona ciekawość, walka z pokusą i obawa przed tym, co powiedzą inni. Z pobłażaniem kiwamy głową nad Epimeteuszem, który nie zrobił nic, aby zapobiec katastrofie. W końcu możemy zrozumieć, czym jest poczucie wstydu i porażki. To mądra historia, do której warto powracać w każdym wieku, bo świat szykuje nam sporo tajemniczych skrzynek.



      Głowa Meduzy

      Kolejna część mitów greckich Nathaniela Hawthorne’a opowiada o wyprawie Perseusza do krainy Gorgon - mitycznych kobiet-potworów. Perseusz ma przynieść królowi Polidektesowi głowę jednej z nich - Meduzy, co okazuje się niezwykle niebezpiecznym zadaniem. Czy Perseuszowi uda się dotrzymać obietnicy danej królowi? Do czego posłużą mu skrzydlate trzewiki, tarcza i czapka niewidka? Wsłuchajcie się uważnie w tę historię, zamknijcie oczy i przy dźwiękach przepięknej muzyki wzbijcie się wraz z Perseuszem wysoko w powietrze, w poszukiwaniu Meduzy.

        

      Złotodajna moc

      Złoty piasek niesiony wodami Paktolosu wciąż pamięta historię króla Midasa i jego córki Złotorzęsej. Mieszkali oni w pięknym pałacu otoczeni sługami i bogactwem, ale władca nie czuł się w pełni szczęśliwy. Wtedy wypowiedział pochopnie jedno życzenie. Kiedy bogowie spełnili pragnienie Midasa, odkrył on zgubną moc swego daru... Wysłuchajcie opowieści z zaczarowanego lasu, a z pewnością odkryjecie wielką mądrość płynącą z mitu.
      PAKTOLOS - rzeka, w której obmył się Midas.



      Trzy złote jabłka

      Kto z nas nie marzył, aby wzorem antycznych herosów dokonać w życiu niezwykłych czynów... Choć ich czasy dawno przeminęły, wciąż możemy się od nich wiele nauczyć. „Trzy złote jabłka” to opowieść o przygodach Herkulesa. Ten wybraniec bogów może być wzorem odwagi, jaka potrafi rozpoznać niebezpieczeństwo prawdziwe i wyimaginowane, może być doskonałym przykładem połączenia siły mięśni i sprytu. Niestraszne mu były lwy, hydry, centaury czy wstrętne węże, podejmował się najtrudniejszych prac, wychodził cało z opresji. Jeżeli kiedykolwiek ogarnie nas strach wielki jak stugłowy smok, warto przypomnieć sobie wielkie dzieła Herkulesa. Może w sercu poczujemy siłę herosa. 


    Królowa śniegu il. Vladyslava Yerko

    Oto jedna z najlepszych baśni wszech czasów! Dopełnieniem treści są wspaniałe ilustracje wybitnego i wielokrotnie nagradzanego ukraińskiego artysty Vladyslava Yerko (ilustrował m.in. książki Paulo Coelho i Harry Pottera). Baśń "Królowa Śniegu” została po raz pierwszy opublikowana w 1845 roku. Przekazuje dobre wartości. Uczy, że dobro zawsze triumfuje nad złem. Ta magiczna opowieść o przyjaźni Gerdy i Kaja będzie niezapomnianą lekturą dla Czytelników w każdym wieku.

    Wydawca: M Wydawnictwo
    Autor: Andersen Hans Christian
    Ilość stron: 32


    środa, 24 października 2012

    Tajemnica Namokniętej Gąbki - Księżycowy kamień - Egmont

    seria "Księżycowy kamień"
    autor: Zofia Stanecka
    W szkole Bratka i Ziutka zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś przemyka po korytarzach, zamienia worki w szatni, chowa buty i brudzi fartuchy. Czy przyjaciołom uda się zdemaskować tajemniczą osobę?

    Naklejkowa szkoła angielskiego - Egmont

    Naklejkowa szkoła angielskiego to seria, która skutecznie stymuluje rozwój młodego umysłu, przy okazji oswajając dziecko z językiem angielskim. Zadania bawią i uczą, pomagając ćwiczyć logiczne myślenie i spostrzegawczość. Angielskie słowa utrwalają się w pamięci malucha, zwiększając jego szanse na opanowanie tego języka w przyszłości. Dzięki kolorowej tablicy edukacyjnej dziecko utrwala wiedzę, świetnie się przy tym bawiąc. Znakomita pomoc w kształtowaniu u dziecka wszystkich potrzebnych mu potem w szkole umiejętności.

    Zwierzęta





    Litery



    Słowa



    Liczby


    Królewna i goblin - Muchomor

    Tekst: George MacDonald
    Ilustracje: Piotr Bednarczyk
    Przekład: Magdalena Sobolewska

    Format: 145 x 195 mm
    Liczba stron: 246
    Oprawa: twarda

    Wiek: 8 - 11 lat

    Królewna i goblin to opowieść o przygodach ośmioletniej królewny Irenki i Curdiego, syna górnika. Curdie próbuje uchronić Irenkę przed porwaniem przez mieszkające w podziemiach ich świata gobliny, które chciałyby przejąć władzę nad królestwem ludzi.

    Agata z Placu Słonecznego - Marginesy

    "Agata z Placu Słonecznego"
    Ewa Karwan-Jastrzębska
    Wydawnictwo: Marginesy

    POLSKA MARY POPPINS!!!

    Pierwszy tom cyklu książek o Agacie, niezwykłej opiekunce do dzieci, która przybywa pewnego dnia do pewnego domu przy ulicy Kaniowskiej, aby zaopiekować się pięciorgiem rodzeństwa pod nieobecność rodziców. Współczesna niania zna wschodnie sztuki walki, jeździ na złotej damce i jest inna od wszystkich niań.

    Rodzice bliźniaków Matyldy i Piotrusia oraz Nieznośnych Trojaczków wyjeżdżają do Afryki, aby badać zwyczaje plemion. W tym czasie dom otworzy przed rodzeństwem swoje tajemnice, a Agata stanie się ich przewodniczką po różnych bardziej lub mniej oswojonych światach.
    Początkowa niechęć do niani przerodzi się w szacunek, a potem w bezgraniczne oddanie.

    Agata pojawia się i znika. Nie wiadomo skąd pochodzi, kim jest, ale jednego możemy być pewni: wywróci życie rodzeństwa do góry nogami, nic już nie będzie takie same i zawsze będzie wracać, aby pokazać im coś, co zapamiętają na całe życie i aby nigdy nie czuli się samotni.

    Pierwszy z pięciotomowego cyklu o polskiej niani wzorowany na brytyjskim oryginale.

    wg merlina  wiek: 7-10 lat

    seria Dzieci Filozofują - Zakamarki

    tekst: Oscar Brenifier
    ilustracje: Serge Bloch
    przekład: Magdalena Kamińska-Maurugeon

    format: 18 x 23,5 cm
    oprawa: półtwarda
    liczba stron: 96

    Pytania w tomie UCZUCIA, CO TO TAKIEGO?:
    Skąd wiesz, że rodzice cię kochają?
    Czy jesteś zazdrosny o swoich braci i siostry?
    Dlaczego kłócisz się z tymi, których kochasz?
    Czy dobrze jest być zakochanym?
    Czy lepiej jest być samemu, czy z przyjaciółmi?
    Czy boisz się wypowiadać przed całą klasą?

    ŻYCIE, CO TO TAKIEGO?

    Dobro i zło. Co to takiego?




    O serii:
    Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, co im odpowiadać. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi?

    Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, książki te otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.

    Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

    Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa!