wtorek, 13 października 2015

Lulek Dziobaś i spółka

Lulek Dziobaś i spółka

Każdy z  nas jest inny. Ale co wtedy, kiedy jest się prawdziwym indywidualistą?
Dziobaś, choć jest bociankiem, ku zgrozie mamy postanawia przezimować w Polsce. Czy to aby dobry pomysł? Delfin Lulek, jest zuchem, ale nie znosi dyscypliny i ma bardzo dużo własnych pomysłów. Druh i reszta harcerzy nie jest nimi zachwycona. Duduś zaś uwielbia mieć swoje zdanie, co doprowadza mamę do białej gorączki.
Każdy dzień z takimi samodzielnie myślącymi dziećmi to prawdziwa przygoda. Chętnie wam o niej opowiemy... 

Przyroda była pierwsza. Wynalazki inspirowane przez naturę

PHIL GATES

Z
Możecie w to wierzyć, bądź nie, ale przyroda już dawno wpadła na pomysły kryjące się za wieloma najznakomitszymi wynalazkami współczesnego świata. Ogniwa słoneczne, sonary, napęd odrzutowy, to tylko niektóre z technologii, z jakich korzystała przyroda jeszcze długo zanim ludzie zaczęli ich używać.

Przyroda była pierwsza. Wynalazki inspirowane przez naturę

Absolutnie niesamowite przygody Prosiaka

Absolutnie niesamowite przygody ProsiakaAutor: Emer Stamp
Dzieńdoberek
To ja, Prosiak. Potrzebuję waszej pomocy.
Przyznam się od razu: jestem NAJGŁUPSZYM Prosiakiem we Wszechświecie (a coś o tym wiem - byłem na Plutonie… prawie). Teraz przeze mnie wszyscy, to znaczy Kaczor, Krowa, owce i ja też, żyjemy w jakimś dziwnym miejscu i wcale nam się to nie podoba.
(PROSZĘ, nie mówcie nikomu o tym, co tu przeczytaliście, bo ten dziennik zawiera moje najbardziej sekretne sekrety).

Ściskam, 
Prosiak

Bercik i niuniuch

Berecik i niuniuch

Bercik i niuniuch
Petra Soukupová
il. Petr Korunka
przeł. Julia Różewicz
Seria: Czeska Bajka
wyd. Afera

środa, 7 października 2015

Nie trzeba słów - Tako

Dotyk jako wyraz czułości ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju emocjonalnego: daje poczucie bezpieczeństwa, jest fundamentem tworzenia zaufania do siebie i innych, wspiera poczucie własnej wartości. Autorzy książki „Nie trzeba słów” skupiają się na tym aspekcie więzi rodzinnej. Ukazują bohaterów podczas codziennych zabaw.
Wszyscy komunikują się za pomocą głosu: ludzie mówią, koty miauczą, psy szczekają, ptaki śpiewają. I tylko żyrafa oraz jej dziecko nie porozumiewają się werbalnie. Potrafią za to wyrażać emocje w inny sposób: gestem i dotykiem. Mała żyrafa, która bardzo lubi ten rodzaj czułości, postanawia nauczyć przyjaciół przytulania. Wkrótce wszyscy jej znajomi przekonują się, że nie trzeba słów, by powiedzieć „kocham cię”.

Nie trzeba słów - Quintero Armando, Somá Marco

Wojciech Gil opowiada o lesie

Leśnik z wykształcenia i zamiłowania opowiada o swoim ulubionym miejscu na ziemi: o lesie. Bogato zilustrowane, pełne wiedzy i miłości do przyrody gawędy dla całej rodziny.

Wojciech Gil opowiada o lesie - Gil Wojciech

JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło

JavaScript dla dzieci to napisane lekkim piórem wprowadzenie do podstaw programowania, oparte na cierpliwym objaśnianiu zabawnie zilustrowanych przykładów. Zaczniesz od podstaw, takich jak łańcuchy znaków, tablice i pętle, a następnie przejdziesz do tematów zaawansowanych, takich jak obsługa interaktywnych zdarzeń za pomocą jQuery i rysowanie obrazków na płótnach.
Dzięki bogato zilustrowanym przykładom, takim jak odbijające się piłki, animowane pszczoły i samochody wyścigowe, na własne oczy zobaczysz to, co zaprogramujesz. Każdy kolejny rozdział wzbogaca wcześniej zdobytą wiedzę, a zadania dla ambitnych to świetny trening dla mózgu i inspiracja do pisania własnych niesamowitych programów. Napisz dzisiaj coś fajnego w JavaScript!

JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło - Morgan Nick
PWN

Gry matematyczne (nie tylko) dla klas 1-3

W książce jest opisane kilkadziesiąt gier pogrupowanych zgodnie z wykorzystywanymi w nich pomocami – są tam zatem gry planszowe, karciane, z użyciem dziesięciościennej kostki czy wykorzystujące, i to w różny sposób, kamienie domina. Autor pokazuje, że gry można tworzyć także samodzielnie albo modyfikować je aby lepiej spełniały nasze oczekiwania.
Czytelnik znajdzie tu praktyczne wskazówki, o czym warto pamiętać, gdy stosuje się w pracy gry dydaktyczne. Książka przeznaczona jest dla nauczycieli i rodziców uczniów nie tylko klas 1–3. Można z niej także korzystać w starszych klasach szkoły podstawowej. Będzie świetnym narzędziem pracy terapeutów a także przyda się w zajęciach świetlicowych.
Mirosław Dąbrowski, doświadczony pedagog, nauczyciel akademicki, autor wielu książek, od ponad dwudziestu lat prowadzi warsztaty dla nauczycieli klas 1–3 oraz nauczycieli matematyki klas starszych poświęcone wykorzystaniu gier dydaktycznych w matematycznym kształceniu dzieci. Podczas prowadzonych zajęć o grach, jedna z uczestniczek stwierdziła: "Gry sprawiają, że nauczyciel staje się atrakcyjny dla uczniów, a wtedy i szkoła staje się dla nich atrakcyjna". Nic dodać, nic ująć.

Gry matematyczne (nie tylko) dla klas 1-3 - Dąbrowski Mirosław

Kto, gdzie, kiedy? Książka z okienkami

Książka całokartonowa z kolorowymi ilustracjami i ponad 130 okienkami. Czytelnik znajdzie tu fakty, informacje i ciekawostki z wielu dziedzin nauki. Wszystkie opisy opracowano w bardzo zwięzłej formie i opatrzone kolorowymi ilustracjami. Otwieraj kolejne okienka i sprawdzaj kto, gdzie, kiedy…

Kto, gdzie, kiedy? Książka z okienkami - Opracowanie zbiorowe

Mały Książę. Narysuj mi baranka. Kolorowanki

W tej wysmakowanej graficznie książce dzieci znajdą ponad czterdzieści kolorowanek i zadań, przygotowanych do akwarel namalowanych przez Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, które pozwolą im poznać pełen wrażliwości, poetycki świat Małego Księcia.

Mały Książę. Narysuj mi baranka. Kolorowanki - Opracowanie zbiorowe

Animalium Muzeum Zwierząt - Dwie Siostry

tekst: Jenny Broom
ilustracje: Katie Scott
tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Imponujący atlas zwierząt pełen całostronicowych ilustracji w stylu dawnych rycin.

Witajcie w Muzeum Zwierząt! Znajdziecie tu najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe istoty, jakie mieszkają na Ziemi. Okazy pradawne i współczesne, olbrzymie i maleńkie, groźne i bezbronne.

Zapraszamy odwiedzających w każdym wieku, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie musicie wychodzić z domu – to wyjątkowe muzeum zamknięte jest w książce!

Na ilustracjach przypominających ryciny ze starych ksiąg czeka na was ponad 160 gatunków ze wszystkich zakątków świata. Zwięzłe opisy przybliżą wam ich najbardziej charakterystyczne cechy, a krótkie, treściwe teksty rozdziałów opowiedzą o różnych grupach zwierząt i ich środowiskach naturalnych.

Sięgnijcie po „Animalium” i odkryjcie bogactwo królestwa zwierząt.

Księga językowych porad Lamelii Szczęśliwej

To barwny, zabawny i intrygujący poradnik językowy, dzięki któremu będziecie mówili poprawnie. Dowiecie się również, co to znaczy: ?mówi, co mu ślina na język przyniesie? i kiedy ?ciągniemy kogoś za język?. 

okladka

Krzyżanek Joanna


?Księga językowych porad Lamelii Szczęśliwej? pełna jest tak fantastycznych postaci jak np.: Pani Mola i jej dwie córki Latysia i Tysia, które zjadły zęby na wyśmienitych książkach, czy też wujek Kornel, ornitolog o gołębim sercu i czuprynie do złudzenia przypominającej gniazdo. 

Sama Lamelia tym razem zajmuje się sprawami językowymi - w swoich niebanalnych i pełnych humoru opowieściach przybliża dzieciom zasady poprawnej polszczyzny. 

Książka napisana i zilustrowana przez twórców o nieskończonej wyobraźni.

Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej

Lamelia Szczęśliwa jest bardzo szczęśliwą kobietą. Od dziesięciu lat jest na emeryturze. Kocha komputery, bo są nieprzewidywalne. I książki, ponieważ mieszkają w nich mole książkowe. Marzy o domku na wsi. Prawie codziennie zastanawia się, która skarpetka jest prawa, a która lewa. Uwielbia biegać po ogrodzie, kiedy pada deszcz.
Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej przeznaczona jest dla dzieci mających problem z zapisaniem wyrazów z: u, ó, rz, ż, ch i h, ale także dla tych dorosłych, którzy zapomnieli, jak się pisze trudne nazwy przedmiotów, roślin i zwierząt.

Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej

Wiek dziecka: od 7 do 10 lat

Pszczoły - Dwie Siostry 6+

ilustracje: Piotr Socha
opracowanie tekstu: Wojciech Grajkowski
Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie.

Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić!

Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Mój tata

Niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca. W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach poznajemy tatę, który jest najmądrzejszym, najsilniejszym, najmilszym i najwspanialszym człowiekiem na świecie.
Wie wszystko i wszystko potrafi: złapać złodzieja, stać się niewidzialnym, zgasić pożar, zatrzymać buldożer i powstrzymać wojnę.
Lekka i dowcipna opowieść o wyjątkowym ojcu jest jednocześnie hołdem złożonym dziecięcej fantazji i bezwarunkowej wierze w rodzicielską doskonałość. 

Mój tata - Tellegen Toon

wtorek, 6 października 2015

Księga straszliwej niegrzeczności - napisał Wilczuś z wielkiej złości

Księga straszliwej niegrzeczności

"Księga straszliwej niegrzeczności - napisał Wilczuś z wielkiej złości"
Ilustracje: Tony Ross
Tłumaczenie: Ernest Bryll
Wydawnictwo: Poradnia K
Seria: Latawiec

Małego Wilczka księga Wilkoczynów
Małego Wilczka księga Wilkoczynów - Whybrow Ian
Wznowienie wydanej w latach 90 bardzo popularnej serii o przygodach dzielnego Wilczusia, która podbiła serca dzieci i dorosłych na całym świecie. Książkę tworzą zabawne ilustracje Tony Rossa i świetne autorskie tłumaczenie wybitnego poety Ernesta Brylla.
Wilczuś postanawia założyć Akademię Poszukiwaczy Przygód. Wykładają na niej dwaj mędrcy - profesor Małowilk (czyli sam Wilczuś) i jego kuzyn doktor Wyjak. Studentami zostają braciszek Wilczusia - Brudnopyszczek i gawron Kraczek-Pokraczek. Program nauczania bardzo ambitny: bitwy piratów tylko dla chwatów, liczne wyprawy kosmiczne, krwawe turnieje przez dzikie dzieje, noc na wampigórze - poczujesz lęk na własnej skórze, skoki Tarzana - przyszłość nieznana. Jednak nic nie układa się łatwo. Brudnopyszczek zostaje porwany - Wilczuś i Wyjak muszą wymyślić natychmiastowy plan ratunkowy.

Harry Potter

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i kamień fil

Joanne K. Rowling, Harry Potter i Kamień Filozoficzny
przekład: Andrzej Polkowski
Ilustracje Jim Kay
Wyd. Media Rodzina


7 dni Zielona Sowa

7 dni

7 dni
Eve Ainsworth
Wydawnictwo Zielona Sowa
Wiek: 12+

Wydawnictwo Zielona Sowa przedstawia książkę pt. "7 dni", która ukazała się 23 września pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.

Jeden prześladowca, jeden cel, dwie ofiary...

Jess jest otyła, nosi niemodne ubrania, jest nieśmiała i nie chce rzucać się w oczy. Kez to jej przeciwieństwo - przebojowa, atrakcyjna i jedna z najbardziej popularnych dziewcząt w szkole. Ich drogi krzyżują się pewnego popołudnia, a Kez zaczyna zamieniać życie Jess w piekło, dręcząc ją i upokarzając. Cała sytuacja nie jest jednak tak jednoznaczna jakby się wydawało, ponieważ z pozoru idealna Kez, za fasadą pewności siebie, ukrywa bolesną tajemnicę...

Książka skonstruowana jest na zasadzie równoległych narracji, z perspektywy dwóch głównych bohaterek. Akcja rozgrywa się na przestrzeni tygodnia - 7 dni, w szybkim tempie, nawiązując w pewien sposób do stylu życia nastolatków na portalach społecznościowych.

Niektóre rozdziały poprzedzają wpisy na facebooka wraz z komentarzami.

To ważna opowieść dotycząca aktualnych problemów, z którymi zetknąć się można w każdej szkole. Psychiczne dręczenie i znęcanie się nad rówieśnikami staje się coraz częstszym elementem szkolnego życia. Należy nie tylko głośno o tym mówić, ale pokazywać również potencjalne rozwiązania, które zakładają pomoc i wsparcie dla obu stron konfliktu, ponieważ często prześladowca także jest czyjąś ofiarą...

"Siedem dni jest książką potrzebną. Przedstawione w niej losy Jess i Kez, dziewczyn z jednej klasy z typowej szkoły w Anglii, są bliskie wielu młodym ludziom i pokazują nie tylko skutki agresji - hejotowania - ale także mechanizm jej narastania oraz przyczyn, które często ją wywołują"
Rzecznik Praw Dziecka
Marek Michalak

piątek, 2 października 2015

Człowiek Rożek Tomasz

Człowiek to drugi tom trylogii Tomasza Rożka, w której autor przeprowadza czytelnika przez wszystkie skale wszechświata, od rzeczy największych do najmniejszych. Pierwsza część, Kosmos, dotyczyła skal dużych, wszystkiego, co jest większe od człowieka. A więc od całego wszechświata rozpoczynając, na życiu na Ziemi kończąc. W drugim tomie autor pisze o człowieku. Ale Człowiek to nie jest atlas anatomiczny, czy typowe kompendium wiedzy. To raczej próba odpowiedzenia na pytanie, skąd jesteśmy, kim jesteśmy i gdzie zmierzamy Wywiady o ewolucji człowieka, o tym, kim jesteśmy teraz, oraz o biocybernetyce, a więc o naszej przyszłości. Oprócz wywiadów, jak zawsze w pozycjach Tomasza Rożka, dużo ilustracji, infografik tłumaczących najbardziej skomplikowane zagadnienia oraz przykładów, analogii i ciekawostek.

Dwie Siostry Benek i spółka (8+)



ilustracje: Tomasz Minkiewicz
Zbiór zabawnych opowiadań o szkolnych perypetiach wygadanego dziewięciolatka.

Cześć, jestem Benek. Mam dziewięć lat, dwa tajne schowki na niezjedzone kanapki i jedną uprzykrzoną starszą siostrę, Nikuchę. A do tego podobno jestem nieprzeciętnie wygadany. I wasze szczęście! Ktoś przecież musi opowiedzieć wam o tym wszystkim, co wyrabia się u nas w szkole. Wszawce, makiety lasu, strzelające diabły – mówię wam, nudno nie jest. Zresztą, przekonajcie się sami.
12,50 x 19 cm
oprawa twarda
160 str.
kategoria wiekowa 8+

Połącz kropki. Ludzie, zabytki, przyroda Wydawnictwo Buchmann

Połącz kropki. Ludzie, zabytki, przyroda Wydawnictwo Buchmann
Wydawnictwo: Buchmann, Grupa Wydawnicza Foksal
Nowa moda w natarciu!!! Kolejna porcja rozrywek umysłowych dla dużych dzieci. Połącz kropki (może być ich nawet 1000!), a w nagrodę otrzymasz wspaniały rysunek.
Czy potrafisz narysować wieżę Eiffla i katedrę Notre Dame? A „Słoneczniki” Van Gogha i „Dziewczynę z perłą” Vermeera? Teraz to nie będzie trudne!
Najwspanialsze dzieła sztuki i słynne budowle, piękne krajobrazy i niezwykłe zwierzęta, kultowe sceny z filmów i zdumiewające maszyny.
Połącz kropki i daj się zaskoczyć. Gotowy rysunek możesz pokolorować i powiesić na ścianie. UWAGA – silnie uzależniające!
Książki z perforowanymi kartkami – łatwe do oderwania.
Szczegóły:
  • oprawa miękka
  • liczba stron: 128
  • wymiary: 21x29,5 cm

Sposoby na zaśnięcie we współczesnych wierszach i ilustracjach dla dzieci

Czy wiecie, jak skutecznie zapaść w sen Oczywiście, można liczyć mięciutkie barany, ale też... głowy smoka, skakać z pchłą z psa na psa, zrobić zimne grzanki, rozegrać mecz w Argentynie, zaprzyjaźnić się z Wielorybem-Niedorybem czy rozbroić bojaki-straszaki. Te i inne wskazówki znajdują się w książeczce dla dzieci Sposoby na zaśnięcie, gdzie w dwunastu poetycko-ilustracyjnych duetach spotkali się współcześni autorzy i czołówka polskich ilustratorów. Przyjemna, zabawna i mądra lektura w mistrzowskiej oprawie.



Wojciech Bonowicz, Darek Foks, Jerzy Jarniewicz, Bogusław Kierc, Zbigniew Machej, Joanna Mueller, Anna Podczaszy, Bohdan Zadura, Filip Zawada. 
Ilustratorzy: Tomasz Broda, Maria Ekier, Piotr Fąfrowicz, Marta Ignerska, Ewa Kozyra-Pawlak, Daniel de Latour, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Joanna Olech, Zuzanna Orlińska, Joanna Rusinek, Anna Sędziwy, Marianna Sztyma.

Żyrafa i mrówka. Historia pewnej przyjaźni

Żyrafa i mróka

Żyrafa i mrówka. Historia pewnej przyjaźni
Danuta Parlak
il. Jagoda Charkiewicz
wyd. Muza
kategoria wiekowa: 6+

Banany z cukru pudru

Banany z cukru pudru

Banany z cukru pudru
Koncepcja i realizacja: Barbara Caillot Dubus, Aleksandra Karkowska
wiek: 6+


"Liczę sobie - mierzę wyżej" - seria książek edukacyjnych EGMONT

Liczę sobie - Mierzę wyżej!
Czyli
Od uczenia do myślenia

Król - liczę sobie

Otwórz oczy!
Matematyka bywa zmorą wielu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Potwierdzają to badania. Co szósty uczeń przystępujący do matury w 2013 roku nie zdał egzaminu z obowiązkowej matematyki. Ci, którzy zdali, uzyskali średni wynik na poziomie 55%. Badania PISA wykazały, że polscy uczniowie myślą zbyt schematycznie i za mało twórczo.

Ale jest też druga strona medalu. Okazuje się bowiem, że co czwarty sześciolatek wykazuje duże uzdolnienia matematyczne. Sęk w tym, że wśród pierwszoklasistów po półrocznej nauce w szkole wskaźnik ten spada o połowę - jest to już tylko co ósme dziecko. Skąd ten dramatyczny spadek?

Fredek i  jeden do pary

Po pierwsze: nie szkodzić!
Z natury każde dziecko jest matematykiem. Umysł ludzki od najwcześniejszych lat analizuje, klasyfikuje, szuka prawidłowości i wzorów, wyciąga wnioski i tworzy związki przyczynowo-skutkowe. Taka jest jego natura. Ogromnie ważne jest, by odpowiednio wspierać te naturalne skłonności intelektualne. A przede wszystkim - by ich rozwoju nie hamować. Czyli pozwolić dzieciom myśleć samodzielnie i popełniać błędy w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań. Profesor Gruszczyk-Kolczyńska uważa, że pierwsze umiejętności matematyczne dziecko powinno odkryć samo - wtedy budzi się w nim entuzjazm i zainteresowanie. Kiedy staje przed intelektualnym wyzwaniem, nie ogranicza go obawa przed porażką.

Fredek i miara wszystkiego

Droga do gwiazd
Seria Liczę sobie ma głęboko przemyślaną strategię edukacyjną, Jest tak zbudowana, by dziecko mogło samo odkrywać, że matematyka jest wokół nas, a nie tylko w podręcznikach. „Zadania w Liczę sobie przede wszystkim uczą myśleć" - przekonuje Anna Boboryk. Ten kurs myślenia odbywa się na trzech poziomach.

Poziom pierwszy, dla najmłodszych dzieci w wieku 4-5 lat, to zabawa z matematyką. Praca na tym poziomie to budowanie podwalin do rozwijania umiejętności potrzebnych później w szkole. Zakres ćwiczeń obejmuje liczby, geometrię, mierzenie, klasyfikowanie, czas oraz proste zadania logiczne.

Poziom drugi jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat, które właśnie rozpoczęły lub niedługo rozpoczną edukację szkolną. Dochodzą bardziej złożone zadania z zakresu orientacji przestrzennej, mierzenia długości, czasu, pieniędzy, geometrii oraz nieco trudniejsze zadania logiczne. Ćwiczymy to, co obejmuje umiejętności na poziomie gotowości szkolnej.

Poziom trzeci to wspieranie w nauce. Jest on skierowany do dzieci 7-8-letnich i ma za zadanie rozwijać ich umiejętności szkolne. Pojawiają się nowe wyzwania - ułamki, układanie zadań arytmetycznych, zadania logiczne.

Szczurki

Odważ się myśleć
Na każdym z poziomów dziecko staje przed ambitnym zadaniem na miarę swoich możliwości. Co ważne - jest przede wszystkim zachęcane do myślenia. Celem nie jest udzielenie jedynie słusznej odpowiedzi w jak najkrótszym czasie. Jest nim przełamanie strachu przed popełnieniem błędu i nabranie pewności siebie. Bez tego umysł dziecka pozostaje zamknięty.

Anna Boboryk mówi: „Zadania obejmują wszystko to, z czym matematyka nam się kojarzy i co z pewnością zawiera, np. liczby i matematyczne reguły, ale nie ograniczają matematyki do liczb i matematycznych reguł. Zadania pozwalają dziecku na samodzielne poszukiwanie i odkrywanie, uczą samodzielnego myślenia, dostrzegania sensu wykonywanych czynności, pozwalają na poszukiwanie nowych rozwiązań".

Zmierz się ze światem
Oprócz matematyki w książkach serii Liczę sobie najmłodsi czytelnicy znajdą także ogromną ilość humoru. Zabawnych bohaterów stworzyli doskonale im znani autorzy serii Czytam sobie. Na poziomie pierwszym rządzi stworzony przez Wojciecha Widłaka król Gromoryk. Do poziomu drugiego Zofia Stanecka zaprosiła Fryderyka Epsilona Dwudziestego z odległej planety Pedanteria. Na trzecim poziomie szaleje grupa Szczurków, powołanych do życia przez Rafała Witka. Wszystkich bohaterów łączy to, że śmiało rozwiązują nietuzinkowe problemy niewiele sobie robiąc z zasad i konwencji.

Szczurki nie dają się wygryźć

Sukces - matematyka oswojona!
To połączenie literatury, obrazu, zabawy i ćwiczeń tworzy całość, która jednocześnie pobudza kreatywność, uczy logicznego myślenia, zachęca do rozwiązywania problemów i wzmacnia wiarę we własne możliwości. W ten oto sposób matematyka - właściwie niepostrzeżenie - zostaje oswojona. Staje się częścią wspólnie przeżytej opowieści, początkiem jakiegoś ciągu dalszego, drogi do sukcesu, do pewności że w każdej trudnej sytuacji znajdzie się rozwiązanie. I tak właśnie jest. Bo dziś wszyscy - czy tego chcemy czy nie - w życiu nieustannie zderzamy się z sytuacjami, które wymagają od nas odwagi w myśleniu.

Rekomendacje
Seria uzyskała pozytywne opinie nauczycieli matematyki i nauczania początkowego, psychologów dziecięcych oraz ludzi biznesu, którzy w swojej pracy na co dzień wykorzystują umiejętności logicznego myślenia i matematykę.

Opinie Ambasadorów serii:
„Jestem ojcem dwóch córek w wieku 9 i 6 lat. Córki od razu sięgnęły do właściwych ich wiekowi serii Liczę sobie. W książeczkach jest wiele łamigłówek, których rozwiązywanie powoduje interakcję z rodzicami. Moim zdaniem takie serie to doskonały sposób na włączenie się rodziców w zajęcia domowe dzieci już na wczesnym etapie, np. przedszkolnym, czy wczesnoszkolnym, kiedy dzieci nie potrafią jeszcze dobrze czytać. Zadania logiczne zawarte w Liczę sobie są krótkie i dziecko może dość szybko odnaleźć rozwiązanie. Dzięki temu łatwiej jest dziecku budować pewność siebie i wiarę we własne siły. Nie wszystkie zadania mają tylko jedno rozwiązanie, a seria nie zawiera na końcu ściągawki z odpowiedziami. Nie ma więc u dziecka lęku, że błędnie zrobi zadanie. Można powiedzieć, że Liczę sobie jest to droga do ćwiczenia umysłu pod kątem zadań matematyczno-logicznych. Bo matematyka to umiejętność odkrywania śmiałych rozwiązań."
Krzysztof Dresler, prezes zarządu ICRA sp. z o.o

Tytuły w serii:
Poziom 1: Wojciech Widłak Król Gromoryk i zagadkowy smok, Król Gromoryk i jajko na miękko; ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło
Poziom 2: Zofia Stanecka Fredek i jeden do pary, Fredek i miara wszystkiego; ilustracje Marta Szudyga
Poziom 3: Rafał Witek Szczurki chwytają życie za ogon, Szczurki nie dają się wygryźć; ilustracje Daniel de Latour

Historyjki na raz FORMAT

Historyjki na raz

„Historyjki na raz”
Bernard Friot
il. Adam Wójcicki
wyd. Format
wiek 6+

Kreatywność i Mindfulness: 100 ilustracji roślin i zwierząt do kolorowania CZARNA OWCA

100 ilustracji roślin i zwierząt do kolorowania

Kreatywność i Mindfulness: 100 ilustracji roślin i zwierząt do kolorowania
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Czarna Owca
Sprawdź koniecznie kojące działanie książki do kolorowania!

Jeśli:

• odczuwasz napięcie, którego trudno Ci się pozbyć;
• łatwiej Ci myśleć i zapamiętywać, kiedy twoje ręce są czymś zajęte;
• nagminnie kolorujesz kratki w zeszycie w trakcie spotkań i zebrań;
• jesteś kreatywny i twórczy, ale nie masz czasu się realizować.

to książka „Kreatywność i Mindfulness: 100 ilustracji roślin i zwierząt do kolorowania” jest dla Ciebie. 

Dzięki książce zyskasz MINDFULNESS, czyli uważną obecność tu i teraz. Przy okazji zrealizujesz swoją niezaspokojoną potrzebę kreatywności i tworzenia. Zrelaksujesz się, wykorzystasz twórczo czas na zebraniach, telekonferencjach czy wykładach.

Niezła draka, Drapak! - 1 - Puść to jeszcze raz. EGMONT

Scenariusz: 
Rysunek: 
Wydawnictwo: Egmont

Niezła draka, Drapak! - 1 - Puść to jeszcze raz

Przygodowa opowieść dla dzieci narysowana w nowoczesnym stylu cartoonowym.
Za dnia Kornel jest zwyczajnym właścicielem antykwariatu, prowadzi spokojny tryb życia. Jednak gdy zapada zmrok, zakłada superbohaterski kostium! W tym wcieleniu znany jest pod pseudonimem Drapak. Nocami walczy ze złoczyńcami atakującymi Miasto Nasze. Po pokonaniu gigantycznego robota musi się zmierzyć z tajemniczym przeciwnikiem, który do swoich niecnych celów wykorzystuje muzykę. Wszyscy mieszkańcy Miasta Naszego zostali zahipnotyzowani i nie mogą przestać tańczyć ani śpiewać. Jedynie Drapak jest w stanie coś zdziałać. Czeka go trudna przeprawa ze sprytnym wrogiem.
Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem łodzianina Tomasza Kaczkowskiego, członka zimnofalowego zespołu „Wieże Fabryk”.
Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Ilustrowany inwentarz drzew / Ilustrowany inwentarz zwierząt ZAKAMARKI

Ilustrowany inwentarz zwierząt

Ilustrowany inwentarz drzew

Ilustrowany inwentarz zwierząt zawiera opisy i wizerunki 95 zwierząt z różnych stron świata.

Emmanuelle Tchoukriel, ilustratorka specjalizująca się w sporządzaniu rycin naukowych, sportretowała zwierzęta z precyzją i artyzmem godnymi przyrodników z minionych stuleci. Zanim około 1830 roku wynaleziono fotografię, przyrodnicy rysowali martwe lub wypchane zwierzęta, a ich talent sprawiał, że „ożywały” na papierze. Emmanuelle Tchoukriel tworzyła ryciny do tej książki, obserwując żywe zwierzęta i studiując liczne fotografie.

Czarne kontury rysunków wykonała rapidografem i tuszem chińskim. Do kolorowania użyła akwareli, które nakładane z różną intensywnością, świetnie oddają bogactwo odcieni i faktur spotykanych w przyrodzie.

Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą oraz kilkoma ciekawostkami na temat zwierzęcia.

Świat w sekundzie - TAKO



Isabel Minhós Martins
ilustr. Bernardo Carvalho
przeł. Jakub Jankowski
Wydawnictwo Tako

„Świat w sekundzie” pokazuje, że w czasie jednej sekundy mogą wydarzyć się rzeczy zwyczajne lub wręcz przeciwnie – niezwykłe, takie, które wprawią w ruch nowe łańcuchy zdarzeń.
Utrzymana w komiksowej stylistyce książka konfrontuje czytelnika z różnorodnością świata, ludzi i sytuacji: na każdej rozkładówce otwiera się nowe okno, przez które można zobaczyć, co dzieje się w wielu miejscach globu w tej samej sekundzie. Podczas lektury zwiedzamy niemalże cały świat (na ostatnich stronach książki znajduje się mapa z zaznaczonymi miejscami, które udało się odwiedzić).
„Świat w sekundzie” prowokuje do głębokiej refleksji na temat przestrzeni i relatywności spostrzegania czasu, nie tracąc jednocześnie lekkiej konstrukcji i okazji do wciągnięcia czytelnika do zabawy.

Zaczarowany las - Nasza Księgarnia

"Zaczarowany las. Koloruj, szukaj symboli, odkryj tajemnicę"
Johanna Basford
przeł. Joanna Wajs
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kontynuacja bestsellerowego "Tajemnego ogrodu" – najpopularniejszej książki do kolorowania na świecie.
Witaj w zaczarowanym lesie!
Znajdziesz tu rysunki do wypełnienia kolorem, niezwykłe stworzenia i magiczne przedmioty – w tym dziewięć symboli potrzebnych, by odkryć tajemnicę zamku.
Nieważne, ile masz lat. Nieważne, kim jesteś – artystą, królem tej krainy czy poszukiwaczem przygód. Wpadnij do króliczej nory i odkryj czarno-białą magię...

Morze - Tako

Ricardo Henriques
ilustr. André Letria
przeł. Jakub Jankowski
Wydawnictwo Tako



Błyskotliwy leksykon, który bawi się znaczeniami figur i słów związanych z morzem. Przedstawia ogrom morza w wielu aspektach: faunę i florę, ludzi morza i ich kulturę. Podaje fakty i liczby, sięga po folklor, poezję i humor. Nie brakuje też praktycznych wskazówek, zachęcających dzieci do przeprowadzania eksperymentów z wodą czy do konstruowania prostych urządzeń.
Projekt graficzny, kolory i duży format książki komponują się doskonale z jej tematem.

czwartek, 1 października 2015

Malutki Lisek i Wielki Dzik - 1 - Tam EGMONT

Malutki Lisek i Wielki Dzik - 1 - Tam
Pięknie namalowana opowieść dla młodszych dzieci o sile przyjaźni.
Malutki Lisek żyje samotnie Tutaj –- pod jabłonką na odległych wzgórzach. Jest szczęśliwym zwierzątkiem, które zajmuje się tylko sobą i swoimi lisimi sprawami. Jednak pewnego dnia pojawia się Wielki Dzik. Lisek jeszcze nie wie, że wraz z przybyszem nadszedł czas zmian, przygód i wędrówki do krainy Tam. Czy Malutki Lisek jest gotowy na to wszystko? I czy jest gotowy na niespodziewaną przyjaźń z nieznajomym?
Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do komiksówWykolejeniec (scen. Grzegorz Janusz) i Tej nocy dzika paprotka (scen. Marzena Sowa).
Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.